Cygara, rum i salsa – poznaj smaki Kuby

Pobytem na Kubie można delektować się na wiele sposobów. Zwiedzając i smakując. Relaksując się i tańcząc. To miejsce trzeba chłonąć wszystkimi zmysłami!

Marka sama w sobie

Kubańskie cygara to obiekt pożądania wszystkich wielbicieli cygar. Optymalne warunki do uprawy luksusowych rodzajów tytoniu, wielopokoleniowa tradycja ich wytwarzania oraz ręczna metoda produkcji sprawiają, że kubańskie cygara uznaje się za najlepsze na świecie. Wszystkie części składowe cygara mają wpływ na jego smak i moc, dlatego liście potrzebne do produkcji różnych warstw jednego cygara pochodzą często z różnych części Kuby.
Kubańskie cygara to marka sama w sobie. Choć tak naprawdę słynnych kubańskich marek jest kilka, wśród nich chociażby: Cohiba, Montacristo, Partagas, Cuaba, Bolivar, El Rey del Mundo, Fonseca, Trinidad, Romeo y Julieta, La Gloria Cubana czy Los Statos.

Kolor, smak i aromat

Rum to drugi produkt narodowy Kubańczyków. Nie każdy Kubańczyk pali cygara, ale prawie w każdym domu znajdzie się butelkę rumu. Wytwarzany z trzciny cukrowej w procesach fermentacji i destylacji trunek, swój szlachetny kolor uzyskuje dzięki leżakowaniu w dębowych beczkach. Im dłuższe leżakowanie, tym ciemniejsza barwa. Ciemniejszy kolor uzyskuje się także poprzez dodawanie karmelu lub naturalnych substancji smakowych, takich jak guayaba. Kubański rum można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: biały (tzw. młody silver dry), średni Carta Blanca, złoty Carta Oro oraz leżakujący najdłużej, złoty Aoejo. Co ciekawe ostateczny smak rumu uzyskuje się, mieszając różne odmiany i różne roczniki rumu.

Zasmakuj Kuby

W Hawanie warto odwiedzić Muzeum Rumu Havana Club, gdzie można dowiedzieć się o tym, iż jedna z najpopularniejszych marek rumu na świecie, Bacardi, pochodzi z Kuby i to tutaj założona została pierwsza fabryka. Jednak po rewolucji w połowie XX wieku rodzina Bacardich zmuszona była przenieść firmę poza granice Kuby. Zwiedzanie warto zakończyć degustacją najpopularniejszego kubańskiego rumu – Havana Club.

Kubańska sensualność

Kubańczycy rytm i muzykę mają we krwi. To naturalna część ich życia, pozwalająca oderwać się od codzienności. Salsa cubana jest bardzo sensualnym tańcem. To temperament i pasja wyrażane w muzycznych rytmach i ruchach ciała – zmysłowych, płynnych, uwodzicielskich. Kuba uwodzi tym niepowtarzalnym tanecznym klimatem – niewielu pozostaje wobec niego obojętnych. Potańczysz nie tylko w muzycznych klubach – casas de musica, ale nierzadko i na kubańskich ulicach.

Wycieczki na Kubę możesz znaleźć tutaj!

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.