Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Podróż do Chin jest marzeniem wielu z nas. To właśnie w kraju ryżu i herbaty podziwiać część słynnego Muru Chińskiego – najdłuższej budowli świata, która ciągnie się aż od Zatoki Pohaj do Pustyni Gobi. Planując tam podróż koniecznie trzeba zobaczyć takie miasta jak Pekin (stolicę), Xi’an czy Szanghaj.

To ostatnie słynie z Placu Ludowego, Świątyni Nefrytowego Buddy (we wnętrzu znajdują się posągi Buddy pokryte białym nefrytem) i wspaniałej promenady Bund znajdującej się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Spacer po promenadzie z pewnością dostarczy niesamowitych widoków za dnia i nocą, kiedy to wszystkie budynki są niezwykle podświetlone. W Szanghaju znajduje się też słynna wieża telewizyjna (122 piętra!) – jedna z najwyższych wież na świecie uznawana za symbol miasta. Po zwiedzaniu miasta czas na wizyty w lokalnych knajpkach, gdzie spróbować można przysmaków kuchni chińskiej.

Chcesz zwiedzić Szanghaj i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.