Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Podróż do Chin jest marzeniem wielu z nas. To właśnie w kraju ryżu i herbaty podziwiać część słynnego Muru Chińskiego – najdłuższej budowli świata, która ciągnie się aż od Zatoki Pohaj do Pustyni Gobi. Planując tam podróż koniecznie trzeba zobaczyć takie miasta jak Pekin (stolicę), Xi’an czy Szanghaj.

To ostatnie słynie z Placu Ludowego, Świątyni Nefrytowego Buddy (we wnętrzu znajdują się posągi Buddy pokryte białym nefrytem) i wspaniałej promenady Bund znajdującej się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Spacer po promenadzie z pewnością dostarczy niesamowitych widoków za dnia i nocą, kiedy to wszystkie budynki są niezwykle podświetlone. W Szanghaju znajduje się też słynna wieża telewizyjna (122 piętra!) – jedna z najwyższych wież na świecie uznawana za symbol miasta. Po zwiedzaniu miasta czas na wizyty w lokalnych knajpkach, gdzie spróbować można przysmaków kuchni chińskiej.

Chcesz zwiedzić Szanghaj i nie tylko? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Chin biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,