Chorog – tadżyckie miasto wśród gór Pamiru

Chorog – tadżyckie miasto wśród gór Pamiru

Tadżykistan to jeden z krajów Azji Środkowej. Zachwyca jeziorami, wąwozami, wioskami zamieszkałymi przez ludzi, którzy stale pielęgnują swoje tradycje i oczywiście górami Pamiru, wśród których położone jest jedno z miast – Chorog. W tym znajdującym się na wysokości około 2200 m.n.p.m mieście warto odwiedzić najwyżej położony Ogród Botaniczny z którego można podziwiać niezwykłą panoramę okolicy. Warto pospacerować po parku i uliczkach. Czymś co z pewnością zwróci naszą uwagę jest to, że mieszkańcy stale kultywują wieloletnie tradycje: ubierają się w tradycyjne stroje, noszą ze sobą tradycyjne instrumenty i wykonują tradycyjne zajęcia do których należą między innymi wykonywanie czapek i skarpet. Folklor jaki tam odnajdziemy nie jest możliwy do podrobienia, dlatego to miasto na pewno na długo zostanie przez nas zapamiętane dzięki swojemu kolorytowi i kulturze ludowej. A do tego niesamowite, otaczające nas zewsząd krajobrazy, które zapierają dech w piersiach niejednego podróżnika.

Chcesz zobaczyć Chorog i inne tadżyckie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Tadżykistanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,