Chor Wirap – klasztor, który musisz zobaczyć zwiedzając Armenię

Chor Wirap – klasztor, który musisz zobaczyć zwiedzając Armenię

Monastyr Chor Wirap (Khor Virap) to jeden z tych klasztorów, które z pewnością warto zobaczyć podróżując po Armenii. Leży on w prowincji Ararat, w niedalekiej odległości od granicy z Turcją. Chor Wirap jest klasztorem Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego i to właśnie tutaj najprawdopodobniej król Armenii Tiridates III więził Grzegorza Oświeciciela. Wyjątkowość tego kompleksu klasztornego nie jest spowodowana tylko detalami architektonicznymi. Oprócz tego klasztor położony jest w zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody co sprawia, że każdy miłośnik takich widoków będzie tutaj zadowolony. Gwarantujemy, że widoku przepięknego kompleksu klasztornego na tle imponującego Araratu (świętej góra Ormian) nie sposób zapomnieć.

Marzysz o nietypowej podróży? Wyrusz z nami do Armenii, a obiecujemy, że będzie to podróż inna od wszystkich.

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,