3 powody dla których warto odwiedzić Meksyk

3 powody dla których warto odwiedzić Meksyk

Meksyk to jeden z krajów Ameryki Północnej. To państwo, które zachwyca, inspiruje, czasem zaskakuje. Powodów by odwiedzić ten kraj jest wiele. Oto niektóre z nich.

Zacznijmy od tego, że wyprawa do Meksyku będzie dobrym pomysłem dla każdego miłośnika zwiedzania. Zabytki świadczące o potędze Majów znajdziesz tu na każdym kroku. Warto odwiedzić między innymi Chicken Itza (prekolumbijskie miasto założone przez Majów) czy stanowisko archeologiczne Palenque. Na uwagę zasługują też klimatyczne miasta i miasteczka.
Po drugie, Meksyk warto odwiedzić nie tylko z powodu zabytków, ale i natury. To tu znajduje się dżungla, to tu odpoczniesz na rajskiej plaży czy to tu zachwycisz się widokami kanionu Sumidero. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane.
I po trzecie – Meksyk to kraj z ciekawą kulturą, festiwalami, oryginalnymi tradycjami i zwyczajami oraz pyszną kuchnią. Gościnni mieszkańcy z otwartymi ramionami witają tu przyjezdnych oferując im możliwość zajrzenia w ich kolorowy świat. Czy nie o to właśnie chodzi w podróżowaniu?

Szukasz nieszablonowej wycieczki do Meksyku? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wycieczek biura podróży Vanellus Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,