Te 3 miasta musisz odwiedzić w trakcie wizyty w Uzbekistanie

Te 3 miasta musisz odwiedzić w trakcie wizyty w Uzbekistanie

Uzbekistan to jeden z krajów Azji Centralnej. To państwo zachwyca szczerą gościnnością, różnorodnością, pyszną kuchnią i kolorowymi miastami. Zabytkowych uzbeckich miast jest wiele. Na uwagę zasługuje na pewno stolica kraju czyli Taszkient. Miasto słynie z Mauzoleum Kaffal Szaszi czy Pomnika Timura. Warto odwiedzić też znajdujący się tutaj bazar Charsu, gdyż wizyta w tym miejscu z pewnością pozwoli nam wtopić się w klimat kraju w którym jesteśmy. Kolejnym wartym uwagi miastem jest Samarkanda, gdzie znajduje się słynny plac Registan otoczony przepięknymi medresami. Znajduje się też tutaj meczet Bibi Chanum. W trakcie wizyty w Uzbekistanie warto odwiedzić też Bucharę, gdzie znajduje się mauzoleum Ismaila Samanidy, mauzoleum Chasma Ayoub czy cytadela Ark. Pobyt w tych trzech miastach z pewnością pozwoli Ci się wtopić w klimat Uzbekistanu.

Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej kolorowych krajów Azji Centralnej? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Uzbekistanu biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,