3 birmańskie miasta, które koniecznie musisz odwiedzić

Birma to jeden z krajów Azji. Słynie z pływających wiosek, uśmiechniętych Birmańczyków, pysznej kuchni i wspaniałych miast. Miast jest wiele, jednak prym wiodą te najważniejsze czyli Mandalay, Yangon i Bagan. Każde z nich warto zobaczyć udając się do Birmy, bo zdecydowanie mają one niepowtarzalny, urzekający czar. Mandalay to dawna stolica kraju ze słynnym wzgórzem Mandalay i pagodą Mahamuni, która jest drugą pod względem ważności świątynią dla wszystkich wyznawców buddyzmu. Yangon (zwany też Rangun) to niezaprzeczalnie jedno z najsłynniejszych miast, dlatego większość podróży do Birmy rozpoczyna się właśnie od tego miasta. Swoją sławę zawdzięcza ono między innymi znanej na całym świecie lśniącej pagodzie Shwedagon bogato pokrytej złotem i diamentami. Kolejnym wartym odwiedzenia miastem jest też Bagan, gdzie dzień można spędzić na spacerowaniu po gwarnym targu, odwiedzaniu klasztorów czy buddyjskich świątyń. Wieczorem z pewnością też nie można tam się nudzić, bo Bagan słynie ze wspaniałych zachodów słońca, które podziwiać można z najwyższej pagody miasta.

Wszystkie te miejsca mają swój urok i czar, dlatego są punktami, które koniecznie muszą znaleźć się na mapie podróży po Birmie.

Chcesz zwiedzić najpiękniejsze birmańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Birmy biura podróży Globzon Travel:

Kilka słów o autorze

E-Travel.com.pl

Nasz blog w całości poświęcony podróżowaniu. Przedstawiamy miejsca, kultury i ludzi z różnych zakątków świata. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.