3 birmańskie miasta, które koniecznie musisz odwiedzić

3 birmańskie miasta, które koniecznie musisz odwiedzić

Birma to jeden z krajów Azji. Słynie z pływających wiosek, uśmiechniętych Birmańczyków, pysznej kuchni i wspaniałych miast. Miast jest wiele, jednak prym wiodą te najważniejsze czyli Mandalay, Yangon i Bagan. Każde z nich warto zobaczyć udając się do Birmy, bo zdecydowanie mają one niepowtarzalny, urzekający czar. Mandalay to dawna stolica kraju ze słynnym wzgórzem Mandalay i pagodą Mahamuni, która jest drugą pod względem ważności świątynią dla wszystkich wyznawców buddyzmu. Yangon (zwany też Rangun) to niezaprzeczalnie jedno z najsłynniejszych miast, dlatego większość podróży do Birmy rozpoczyna się właśnie od tego miasta. Swoją sławę zawdzięcza ono między innymi znanej na całym świecie lśniącej pagodzie Shwedagon bogato pokrytej złotem i diamentami. Kolejnym wartym odwiedzenia miastem jest też Bagan, gdzie dzień można spędzić na spacerowaniu po gwarnym targu, odwiedzaniu klasztorów czy buddyjskich świątyń. Wieczorem z pewnością też nie można tam się nudzić, bo Bagan słynie ze wspaniałych zachodów słońca, które podziwiać można z najwyższej pagody miasta.

Wszystkie te miejsca mają swój urok i czar, dlatego są punktami, które koniecznie muszą znaleźć się na mapie podróży po Birmie.

Chcesz zwiedzić najpiękniejsze birmańskie miasta? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Birmy biura podróży Globzon Travel:

Kubańskie Plaże i Morze: Tropikalny Raj

Zanurz się w turkusowych wodach i złocistych piaskach Kuby – prawdziwego karaibskiego raju. Od słynnego Varadero po dziewicze wybrzeża Cayo Coco, odkryj plaże, które zachwycają swoim naturalnym pięknem i zapraszają do przygód na łonie natury. Poznaj podwodny świat koralowych raf, doświadcz kultury i gościnności lokalnych społeczności i odkryj, jak Kuba łączy niesamowite doznania plażowe z zrównoważonym rozwojem. Ta podróż to nie tylko relaks na słońcu, ale także głębokie zanurzenie w kolorowy i różnorodny świat kubańskich plaż i morza.

Bogota – zabytki stolicy Kolumbii

Bogota to miasto będące stolicą Kolumbii. Już samo położenie Bogoty zachwyca, gdyż leży ona w środkowej części kraju, na wysokości ponad 2600 m n.p.m., w

Pustynia Wadi Rum w Jordani

Pustynia Wadi Rum: Odkrywanie piękna jordańskiej pustyni

Pustynia Wadi Rum to fascynujące miejsce, które przyciąga podróżników z całego świata. Ta niezwykła jordańska pustynia jest pełna niezwykłych krajobrazów i bogatej historii. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu miejscu oraz podzielimy się praktycznymi informacjami na temat organizacji wycieczki do Wadi Rum.

Oman – Wielki Meczet Sułtana Kabusa

Oman to jedno z państw Azji. Leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Jemenem. Stolicą kraju jest Muscat (Muskat,